ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z widzeniem w soczewkach w jednym oku
  • bart123
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 15:42

    Problem z widzeniem w soczewkach w jednym oku

    autor: bart123 » 22 kwietnia 2017, 16:00

    Dzień dobry,

    zarejestrowałem się, aby podzielić się swoim problemem i z nadzieją na Wasze odpowiedzi.

    Używam soczewek miesięcznych (Air Optix for Astigmatsim) oraz okularów. Soczewki noszę w dzień, wieczorem w domu używam okularów. Swoją przygodę z soczewkami zacząłem ponad 12 lat temu i zawsze wszystko było ok. Przez ten czas zmieniane były tylko moce soczewek, ostatnia pewnie ze 2 lata temu.

    Jakieś 2-3 tygodnie temu zauważyłem dziwny problem - obraz w lewym oku rozmazuje mi się, gdy używam soczewek (porównuję to do tego, gdy jak się zakładałem rano soczewki - oczy muszą się przez 1-2 minuty przyzwycziać, obraz jest niewyraźny i potem się wyostrza i do wieczora jest ok). Teraz ten problem w lewym oku występuje w ciągu dnia - nie jest tak ciągle - czasami pomrugam (czasem też przechodzi to samo) i widzę normalnie (ostro) tak jak wcześniej. Potem problem znowu wraca. Nie wiem czym może to być spowodowane bo nie mogę zauważyć zależności - czasem dzieje się tak chwile po założeniu soczewki, w inny dzień dopiero po godzinie czy dwóch. Nie zawsze, ale czuję też czasem lekki dyskomfort w lewym oku (w soczewce) - nie jest to uczucie bólu, ale po tylu latach z soczewkami - jednak coś tam czuję.

    Z prawym okiem wszystko w porządku, w okularach problem nie występuje. Oczy nie są zaczerwienione, wydają się być ok. Soczewki zmieniłem już 2 razy gdy zauważyłem ten problem (tzn wziąłem nowe), ale cały czas to samo.

    Jestem trochę załamany bo naprawdę nie wiem z czego to może wynikać. Do tej pory moje oczy świetnie współpracowały z soczewkami (w sumie z prawym okiem nadal jest ok - "po staremu"). W przyszłym tygodniu umówię się na wizytę do okulisty, a tymczasem będę wdzięczny za ewentualne sugestie czym to może być spowodowane.

    Na codzień jestem dosyć aktywny, mocno przyzwyczaiłem się do soczewek, dlatego problem jest dla mnie poważnym.
  • SpaceRanger
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 listopada 2017, 22:34

    Re: Problem z widzeniem w soczewkach w jednym oku

    autor: SpaceRanger » 19 listopada 2017, 22:52

    Witam,mam taki sam problem z lewym okiem,uzywam takich samych soczewek,bylem u okulisty,soczewki wymienialem i nic dalej nieostry obraz na lewym oku oraz dyskomfort. Czy moze juz doszedles do tego co bylo przyczyna? Bo masakra jakas,z gory dzieki, pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 10 gości