ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Wątpliwości
  • karteczka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 listopada 2007, 01:08
    Lokalizacja: BP

    Wątpliwości

    autor: karteczka » 01 listopada 2007, 01:29

    Witam serdecznie !
    Przejrza?am wszystkie strony dzia?u o soczewkach kontaktowych (oczywi?cie nie czyta?am wszystkich w?tk??w, bo zaje?oby mi to mo?e z tydzie?).
    Czyta?am i musz? napisa?, ?e wiele si? dowiedzia?am, ale chcia?abym zada? jeszcze kilka pyta? (by?y podobne w?tki, ale wol? si? upewni?, wi?c prosz?- nie krzyczcie :) ).

    Od czwartku mam soczewki miesi?czne Ciba Air Optix. Prawe oko -3.5,a lewe -3.25, ale okulista da? mi soczewki -3,25 dla jednego i druggiego oka.

    1. Od pocz?tku po za?o?eniu soczewek nie widze tak dok?adnie jak przez okulary. Czy to dlatego, ?e okulista ?le mi dobra? soczewki?
    2.Czy powinnam nosi? prawe oko -3,5 a lewe -3,25?
    3. Po za?o?eniu cz?sto musz? mruga? i czuje, si? tak jakbym siedzia?a d?ugo przed komputerem. Czy to dlatego, ?e mam ?le dobrane soczewki?

    Wiem, ?e te tematy by?y ju? omawiane, ale jako? nie zaspokoi?y mojej ciekawo?ci, wol? si? upewni?, dlatego prosz? o wyrozumia?o??. :)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:56 przez karteczka, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2007, 09:02

    widzisz, sama napisalas ze bylo na forum i bylo /jest/ wystarczy przeszukac.
    Do tego sluzy wyszukiwarka forum
    search.php

    ad1. mozliwe, potrzeba nieco czasu adaptacji do soczewek... jezeli dluzszy czas bedzie sie utrzymywac udaj sie na konsultacje

    ad2. jezeli jest roznowzrocznosc to jest, czasami idzie sie na kompromis (finansowy rowniez) porozmawiaj podczas konsultacji jaki byl cel takiego dzialania (moze z jego punktu widzenia slusznego - ale to trzeba sie dowiedziec)

    ad3. mozliwe ze zbyt szybko zrywa Ci sie film lzowy, albo cos wielkoscia soczewki - to rowniez na konsultacjach mozna dopiero ustalic podczas ogledzin przedniego odcinka oka pod lampa szczelinowa.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 listopada 2007, 10:22

    lemur no i jeszcze jedna sprawa... soczewki firmy Ciba mimo iz jedne z najlepszych na rynku maja pewna wade (o ile tak to mozna nazwac). Wyglada na to ze soczewki powinny byc dobierane o nieco wiekszych mocach niz te ktore mamy w okularach. Dziwne bo wieszkosc innych soczewek bez problemu wpasowalo sie w ten standard. Sam mialem kiedys Air Optix N&D i kiedy zalozylem soczewke o mocy -1.25 (bo taka mialem wade i o takiej tez mocy nosilem soczewki Oasys) stwierdzilem ze widze duzo duzo gorzej niz w tych od J&J. Ta niedogodnosc zapewne spowodowana jest materialem z ktorego produkowane sa soczewki.

    Poczekaj moze jeszcze chwile bo tak jak lemur pisze moze to kwestia adaptacji albo cos nie tak DIA lub BC. Jezeli problem sie utrzymuje to kierunek OKULISTA i tam wyjasniamy wszelkie niejasnosci :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2007, 10:56

    woozie pisze:soczewki firmy Ciba mimo iz jedne z najlepszych na rynku maja pewna wade (o ile tak to mozna nazwac). Wyglada na to ze soczewki powinny byc dobierane o nieco wiekszych mocach niz te ktore mamy w okularach
    to nie wada, tylko konstrukcja asferyczna czasami tak powoduje, CZASAMI dlatego po dobraniu soczewek specjalista powinien sprawdzic ostrosc widzenia w takich soczewkach... po to wlasnie chodzi sie na dobor, zeby dobrac odpowiednia soczewke.
    O przeliczaniu soczewek pisalem, ze do mocy +/-3.oo nie przelicza sie soczewek, a o nadkorekcji w soczewkach, to napisalem wyzej - powinno sie sprawdzic i czasami tak moze byc, ale nie ze jest to regula!
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość