ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
problem z widzeniem
  • marti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 grudnia 2006, 22:27
    Lokalizacja: skierniewice

    problem z widzeniem

    autor: marti » 27 grudnia 2006, 22:35

    mam taki problem mam nadzieje ze mi kto? pomo?e :placze: nosze soczewki od 2 tygodni i mam wad? -1,5. jak zak?adam soczewki niby jest wszystko dobrze dop??ki... nie chce czego? przeczyta? po prostu nie widze literek:( a z daleka za to widze super co ja mam zrobi? wiecie czemu tak si? dzieje?? a soczewki dobiera? mi okulista.
    Marti
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 grudnia 2006, 01:03

    marti pisze:nie chce czego? przeczyta? po prostu nie widze literek:(
    rozumiem, ze z bliska?
    W jakim jestes wieku? Moze masz problemy z akomodacja... (wiek tutaj nie ma znaczenia, bo te problemy dotycza kazdego wieku)

    Czy takie problemy sa tylko w soczewkach, w okularach jest OK? Napisz cos wiecej.
  • marti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 grudnia 2006, 22:27
    Lokalizacja: skierniewice

    autor: marti » 28 grudnia 2006, 10:54

    mam 18 lat. i tylko mam ten problem w soczewkach w okularach jest wszystko ok.
    Marti
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 grudnia 2006, 14:36

    moze soczewki sa zbyt luzne i przy patrzeniu w dol, zbyt wysoko "podchodza" i dochodzi do przymglenia.. udaj sie na wizyte kontrolna do osoby, ktora dobierala Ci soczewki
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 29 grudnia 2006, 17:36

    Wg mnie to kwestia przyzwyczajenia. Te? co? takiego mia?am na pocz?tku, ?e jak czyta?am co? z bliska to mi si? rozmazywa?y literki i musia?am szybko odsuwa? ksi??k? dalej, bo mnie oczy bola?y. Teraz ju? mog? normalnie czyta? i nie zauwa?am ?adnych przeszk??d. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • janina bartkows
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 lutego 2007, 15:28
    Lokalizacja: warszawa

    autor: janina bartkows » 10 kwietnia 2007, 17:35

    Osoby z niewysok? kr??tkowzroczno?ci? nie uruchomia?y akomodacji do bli?y. Niech?tnie przyjmuj? okulary zadowalajac si? nieostrym widzeniem dali. Okulary daj? ostre widzenie dali a wymagaj? niewielkiej akomodacji do bli?y. Zreszt? do czytania ?atwo je zdj??. W soczewkach kontaktowych wysi?ek akomodacji do bli?y jest wi?kszy ni? w korekcji okularowej. Czy akomodacja da sie rozrusza?? Czy jest tylko rozleniwiona, cz rzeczywi?cie os?abiona? Jeden z profesor??w okulistyki mia? takie okulary, ?e szk?o do dali wype?nialo tylko g??rn? cz??? oprawki a d??? by? pusty.
    janina
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 10 kwietnia 2007, 20:29

    Akomodacja jest dla wszystkich naturalna, przy kr??tkowzroczno?ci ?ci?ganie okular??w do czytania rozleniwia akomodacj?, bo jak zauwa?y?a p. Janina zdejmuj?c okulary nie akomodujemy. najcz??ciej jest to potem k?opotliwe w ?yciu, niesprawna akomodacja mo?e powodowa? narastanie kr??tkowzroczno?ci.
    Zak?adaj?c soczewki, ?eby czyta? musimy u?y? ca?ej potrzebnej akomodacji, wi?c osoby z rozleniwion? akomodacj? maj? pocz?tkowo problemy...
    Rozleniwienie akomodacji jest najlepszym pocz?tkiem do jej os?abienia.
    ja jestem zdania, ?e osoby kr??tkowzroczne powinny by? dobrze skorygowane i powinny czyta? w okularach, wtedy uk?ad pracuje prawid?owo :)
    Ala
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości