ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1
Soczewki toryczne - kłopot
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Soczewki toryczne - kłopot

    autor: zaakochany » 27 lutego 2008, 20:07

    dzisiaj chcia?bym sie poradzi? os??b kt??re nosz? soczewki dla stygmatyk??w. Mam podj?? decyzje kt??re z soczewek torycznych chce nosi?, poniewa? niestety moj astygmatyzm wymaga korekcji... Na pewno nie dam si? nam??wi? na ?adne z acuvue, i tak naprawde to mam mo?liwo??i 2: Proclear toric i Air optix for astigmatism. Okulistka mi powiedzia?a, ?e to odemnie zale?y kt??re chce nosi? bo obie soczewki s? dobre. Szczerze m??wi?c to nie ?ni mi si? spa? w soczewkach narazie, nawet okazjonalnie, bo nie znioslbym kolejnych kilku miesiecy bez soczewek, nawet jesli bylyby to super soczewki, wole dac moim oczom na wstrzymanie. I jesli dobrze pamietam to w air optixach zwyklych oczy mi wysychaly, natomiast a proclearach nie. Ale mam w?tpliwo??. Czy jesli bede nosil proclear dziennie, to nie ma zagrozenia wrosni?cia naczynek? okulistka mi nie odpowiedziala jednoznacznie, wydaje mi sie ze to dobre soczewki, i przede wszystkim nie wysychaj? tak jak inne. Moje pytanie, czy ktos z was nosi ktores z tych soczewek i moze mi o nich powiedziec cos wiecej, jakie wrazenia itd... szczerze mowiac chyba wybiore proclear, jest co prawda jeszcze mozliwosc jednodniowek, ale pomijajac juz kwestie ze te soczewki sa drogie, to te opakowania z 30 soczewkami mnie denerwuja, wiem moze sie czepiam, no ale nie wiem. Co wy mi mozecie powiedziec o tych soczewkach? Jakiego dokonalibyscie wyboru?Czy jesli na rynku jest tyle soczewek Si-H, to warto pokusic sie na hydrozele?nawet jesli s? dobrej jakosci:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:33 przez zaakochany, łącznie zmieniany 2 razy.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 lutego 2008, 21:38

    zaakochany pisze:Czy jesli bede nosil proclear dziennie, to nie ma zagrozenia wrosni?cia naczynek?
    zawsze jest takie ryzyko niezaleznie od soczewek
    zaakochany pisze:Jakiego dokonalibyscie wyboru?Czy jesli na rynku jest tyle soczewek Si-H, to warto pokusic sie na hydrozele?nawet jesli s? dobrej jakosci
    bylo juz pisane na forum ze do noszenia w trybie dziennym czyli tak o 12h/dobre hydrozele beda ok. Nie ma co jednak owijac w bawelne ze silikonowo-hydrozelowe soczewki mimo iz nie przewyzszaja hydrozeli w jakis ogromny sposob beda "zdrowszym wyborem" tak to wyglada pod wzgledem teoretycznym ale sam dobrze wiesz jak to bylo np z Oasys :/ trudno wiec powiedziec jednoznacznie ktore beda lepsze akurat DLA CIEBIE. Dopoki sam nie sprobujesz niestety sie nie dowiesz. Sam mowiles ze nosiles juz Proclear i bylo ok wiec po co zmieniac cos bylo dobre i sprawdzilo sie w twoim przypadku. ? Z drugiej strony AirOptix to soczewki bardzo chwalone powiedzmy tacy tanszy bracia AirOptix N&D(inny material) ktore uznawane sa, na chwile obecna, za najzdrowsze najzdrowsze soczewki. Wiem ze to marna rada ale w tej kwestii nie da sie tak po prostu wskazac z 100% pewnoscia ze produkt sprawdzi sie w twoim czy jakims innym przypadku ;/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 02 marca 2008, 02:18

    A ja mam troch? inny problem, moja okulistka na "dzie? dobry" da?a mi ACUVUE advance for astigmatism, niestety po 4 miesi?cach bardzo zacz??y mi wysycha? oczy, nie pomog?y nawet krople. Zmieni?am je na Softlens Toric, ale tym razem oczy wysycha?y od pocz?tku. Czy to znaczy,?e o soczewkach mog? ju? zapomnie?, czy mo?e istniej? jakie? kt??re ew. mog?abym nosi??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2008, 02:32

    Daisy pisze:A ja mam troch? inny problem, moja okulistka na "dzie? dobry" da?a mi ACUVUE advance for astigmatism, niestety po 4 miesi?cach bardzo zacz??y mi wysycha? oczy, nie pomog?y nawet krople.
    czy ty chcesz powiedziec ze przez 4mce nosilas jedna pare soczewek? bo jesli tak to >> OMG
    Mam nadzieje ze zle zrozumialem
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 02 marca 2008, 13:23

    My?le , ?e nosi?a? przez 4 miechy acuvue ale zmienialas soczewki. Polecam ci proclear dla suchych oczu albo sprobuj air optix for astigmatism, szczerze mowiac to zamienilas siekierke na kijek, bo soflens to "oficjalnie" gorsze soczewki niz acuvue. Idz do okulisty, ale nie tego samego, najlepiej do tego ktory w swojej gamie produktow ma wszystkie firmy. Poleci ci pewnie przerwe w soczewkach ok. tyg, dwoch, moze miesiaca, zalezy w jakim stanie sa twoje oczy i razem zadecydujecie. Jesli masz suche oczy to lepiej proclear toric, a jesli nie to air optix, ale jak juz pisalem wczesniej,moja zaufana okulistka mowila ze te soczewki to najlepsze toryczne dostepne na rynku, jesli chodzi o tryb noszenia dzienny.
    Ps: podziwiam cie , ja nosilem acuvue oasys 1 miesiac i acuvue advance tez i mam duzy klopot z soczewkami od tej pory. Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy, obawiam sie ze problemy z pure vision ktore mialem to tez byly czesciowo spowodowane tym, ze podraznilem sobie oczy acuvue, a potem od razu nosilem pure vision, noi klops.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 02 marca 2008, 15:38

    Oczywi?cie,?e nie nosi?am jednej pary przez 4 miesi?ce, zdarza?o si?,?e zmienia?am nawet po tygodniu :aniolek: Chcia?am tylko zaznaczy?, ?e to nie s? moje pierwsze dni z soczewkami. W sumie u?ywa?am ich prawie rok, teraz zrobi?am sobie p???roczn? przerw?, ale s? momenty kiedy soczewki lepiej si? sprawdzaj? ni? okulary. Niestety w mojej miejscowo?ci ten okulista u kt??rego by?am i tak jest "najbardziej o?wiecony" w kwestji soczewek i badania wzroku, wi?c nie ma sklepu w kt??rym mog?abym znale?? soczewki nawet wi?cej ni? 3 firm a co dopiero ca?? gam?. Moje oczy na szcz??cie nie s? podra?nione, ale i tak zamierzam wybra? si? do okulisty, bo chyba ju? czas na kontrol?. Szczerze m??wi?c zastanawia?am si? nad Proclear toric, ale je?li ja sama tego nie zasugeruj? to okulista tym bardziej mi tego nie zaproponuje. Dzi?ki wielkie za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 marca 2008, 18:17

    W?a?nie wczoraj by?em u mojej okulistki i dobra?a mi air optix for astigmatism bo proclear'ow nie mia?a. mam moce: -2.75 cyl OL -0.75 i prawe oko air optix -3.00 i -0.75 cyl. Je?li chodzi o komfort widzenia to jest nie?le jak na moje pierwsze soczewki toryczne, ale oprocz tego, te soczewki sa straszne. K?uj? w oczy, ci?gle je czuje na oczach i w dodatku dra?ni? mi oczy. Okulistka mi powiedzia?a ?e tak nie powinno by? i ?e w takim razie mam zamawia? te procleary z tymi samymi parametrami. Dzisiaj ju? jest troche lepiej, ale chyba sie nie przyzwyczaje a oczy bol? i bol?. Niestety ale nie polecam. Zobaczymy proclear toric.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 marca 2008, 21:00

    iestety ale nie polecam.
    nie potrafie zrozumiec jednego. Dlaczego skoro Tobie nie odpowiada to innym tez nie beda. Kazdy inaczej reaguje na soczewki.

    Znajac zycie zapewne jak beda Biofinity Toric to bedziesz je chwalil zanim je zalozysz
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 21 marca 2008, 21:04

    Ostatnio znalaz?am soczewki Frequency 55 Aspheric , jest przy nich mi?dzy innymi informacja, ?e:
    "W soczewkach sferycznych obszar ogniskowania jest cz?sto du?y; Frequency 55 Aspheric redukuje ten obszar do minimum, umo?liwaj?c dodatkowo popraw? widzenia osobom r??wnie? z niewielkim astygmatyzmem."

    Co to znaczy "niewielki astygmatyzm", czy cyl. 0,75 mie?ci si? jeszcze w tym zakresie? Czy kto? mia? mo?e jakie? do?wiadczenia z tymi soczewkami?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 marca 2008, 21:22

    Wiekszosc soczewek nowszej generacji ma powierzchnie asferyczna, np. AirOptix oraz N&D maja np. wew. powierzchnie asferyczne. Co do "niewielkiego astygmatyzmu" to napisze to tak, zaden z producentow o ile mi wiadomo nie wypuscil soczewki z cylindrem 0,25 i 0,50 - a to chyba o czyms swiadczy. Natomiast sa juz 0,75 dlatego ze soczewka o mocy sferycznej juz sobie nie radzi.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 marca 2008, 22:49

    Nie chcia?em kogokolwiek zniech?ca? lemur, ja mam bardzo wra?liwe oczy i rzadko kt??re soczewki mi s? dobre. Opisa?em tylko swoje odczucia, i ja bym ich nie poleci?, ale je?li kto? chce spr??bowa?..niestety musze potwierdzi? teze moj?, ?e gdy za?ozylem biofinity po 2 tyg nienoszenia soczewek nic nie czu?em i oczy by?y OK, ale gdy przymierzali?my focus dailies z okulistka tez nic nie czu?em. Chyba zaczn? by? bardziej obiektywny, bo biofinity sa ok, ale sa tez inne dobre soczewki ktore moge polecic np. jednodniowe albo proclear. No coz , zobaczymy
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 marca 2008, 00:27

    zaakochany pisze:Chyba zaczn? by? bardziej obiektywny, bo biofinity sa ok, ale sa tez inne dobre soczewki ktore moge polecic np. jednodniowe albo proclear. No coz , zobaczymy
    madra decyzja :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 28 marca 2008, 19:39

    No wi?c od 2 dni ciesze sie komfortem z soczewkami Proclear Toric. Do tego czasu nosi?em, czyli ponad tydzie?, air optix for astigmatism. Podsumuje t? przygode, ale prosze sie nie sugerowac, moje oczy sa wyjatkowo wra?liwe, co sie pozniej okaza?o, pewne materia?y same w sobie s? dla mnie bardzo niewskazane.
    Powiem wam, ?e dziwna rzecz z tymi optixami, je?li chodzi o jako?c widzenia to by?o nie?le, chocia? rozmazywa?y mi si? literki jak patrzy?em z bliska, podobno to taki materia? bo soczewka jest grubsza od przeci?tnych hydro?eli, ale nie wiem, bynajmniej nie by?o to na tyle dokuczaj?ce ?eby przeszkadza?o. Ale mia?em problemy z ich noszeniem, przede wszystkim za?o?eniem. Poniewa? co przy?o?y?em rano soczewk? do oka, to oko bola?o, szczypa?o, i soczewka mnie ku?a jakby co? na niej by?o, i musia?em z par? dobrych razy j? przetrze? p?ynem, jednak?e i tak dyskomfort mija? po paru dobrych godzinach, szczeg??lnie na moim chorym oku(mam powrastane noczynka i ubytki w rog??wce). Nie wiem, mo?e te soczewki s? za sztywne, grube, nie ten materia?..co dziwniejsze, dyskomfort mija? po paru godzinach i potem ju? by?o super, niestety rano zn??w to samo. Ostatnio ju? moje lewe oko by?o na tyle podra?nione, ?e postanowi?em sie jeszcze jeden dzie? przemeczyc w okularach. Co wi?cej, pojawi? si? dyskomfort po zdj?ciu soczewek, objawiaj?cy si? uczuciem czego? po okiem.
    Noi wczoraj pod wiecz??r za?ozylem proclear. Ostro?? super, moze dlatego ze jest o wiele ciensza soczewka. Komfort wspania?y, rano ?adnych problem??w z za?o?eniem, do wieczora rzadko kiedy poczuje ?e mam soczewki, troszeczke mnie swedzi w tym lewym oku ze wzgl?du na podra?nienie. Pod koniec dnia oczy s? bia?e, nie bol? i nie czuje soczewki, chocia? po?owe dnia spedzam przed komputerem w sztucznym o?wietleniu. Co wi?cej, nie zakraplam oczu ani razu w ?rodku dnia, dopiero gdy id? spa? wkraplam visine profilaktycznie, jednak?e dyskomfort przed snem, kt??rego do?wiadcza?em w air optix znikn??.
    Ten pojedynek JAK DLA MNIE 1:0 dla proclear, chocia? to moja subiektywna opinia, kt??r? pisz? tylko aby podzieli? si? moimi odczuciami. Doszed?em do jeszcze jednego wniosku, ?e z jednej strony soczewki Si-H s? dobre dla zdrowia oczu itd..ale z drugiej strony te wysoko uwodnione s? jakie? (mam wra?enie)delikatniejsze, chodzi mi tutaj g?ownie o proclear, bo innych hydrozelowych nie nosi?em nigdy.
    Jeszcze jedna ciekawostka, okulistka mi wyt?umaczy?a, co ju? pewnie wiecie, ?e w dziennym noszeniu soczewek(b?de si? tutaj opiera? na danych o Proclear) nie tyle wa?ne jes dk/t co materia? i uwodnienie soczewki oraz jej w?a?ciwo?ci i to wcale nie prawda ze w tym trybie noszenia Si-H ma przewag? nad hydro?elami-nowej generacji powtarzam. Si-H daj? nam mo?liwo?? noszenia soczewek d?u?ej i nawet spania, ale nie gwarantuj? wcale lepszego funkcjonowania rog??wki.
    I jeszcze jedna rzecz, dobierajcie soczewki u specjalisty, poniewa? to nie cyferki s? wa?ne, tylko akceptacja materia?u przez rog??wk?, oraz dobre jej u?o?enie na oku,bo to s? rzeczy, kt??re zapewniaj? zdrowe oczy i cieszenie si? z komfortu, kt??ry daj? soczewki.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 marca 2008, 14:21

    zaakochany, obserwuj? Twoje soczewkowe batalie, widz? jak ewoluuje Twoja wiedza i u?wiadomienie, podziwiam Twoj? determinacj?. Chcia?abym Ci? prosi?, ?eby? napisa? co? wi?cej o tym, co Ci powiedzia?a okulistka: o zale?no?ciach pomi?dzy poszczeg??lnymi parametrami H oraz r???nicy w tych zale?no?ciach w por??wnaniu z Si-H. Wszyscy wiemy, ?e takie zale?no?ci istniej?, tylko w kt??r? stron? one si? rozk?adaj?, kt??re parametry s? korzystniejsze dla danej grupy os??b? Wiemy ju?, ?e wysokouwodnione hydro?ele pogarszaj? sytuacj? przy ZSO, jestem ciekawa, czego nowego si? dowiedzia?e?.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 30 marca 2008, 01:34

    No w?a?nie je?li chodzi o hydro?ele, to trzeba zwraca? uwag? nie tyle na uwodnienie, co na reakcj? oka na materia? z kt??rego s? zrobione. Np. w tym momencie czyli o 1:22 nosze soczewki juz 14h i wci?? nie czuje ich na oczach, mowie o proclear. Takie uczucie jest mozliwe dzieki zastosowaniu unikatowemu materia?owi, kt??ry upodabniaj?c soczewke do naturalnych tkanek oka, i wi??ac wod? daje taki komfort. W moim przypadku wlasnie taki komfort zapewniaj? mi proclear oraz biofinity, chocia? w tych air optix nie by?o tak ?le. Jednak?e nie pr??bowa?em innych hydro?eli wi?c nie wiem jak w nich jest, ale je?li chodzi o Si-H, to biofinity jednak dla mnie s? najlepsze, chocia? na dzie? dzisiejszy niemo?liwe(cholerny astygmatyzm).
    Szczerze m??wiac to niewiele wiem o takich "skomplikowanych" zale?no?ciach, ale o ile dobrze mi wiadomo, soczewki o wysokim uwodnieniu takie jak np., acti fresh 400 s? przeznaczone dla osob z ZSO, ktore si? raczej nie skar??, tyle co si? dowiedzia?em z recenzji w internecie.
    G???wnie moja okulistka pr??bowa?a mi u?wiadomi?, ?e ludzie pope?niaj? bledy sugerujac si? liczbami dk/t, uwodnienie itd...a to wlasnie material i reakcja oka jest najwazniejsza, a to moze ocenic tylko okulistka po paru dniach, tygodniu, miesiacu od zalozenia jakis soczewek.
    Jednak?e chcia?bym podkre?li? fakt, i? moja okulistka ma w swojej ofercie soczewki wielu firm, ona sama mi proponowa?a air optix, focus, acuvue advanced albo proclear i kaza?a mi wybra? w kt??rych si? czu?em najlepiej, a potem je zam??wi? i przyj?? na wizyt?. Po wizycie okaza?o si? ?e obrz?k oczu jest mniejszy i moge stopniowo wraca? do noszenia soczewek.
    powtarzam, po pierwsze :wycieczka do specjalisty, kt??remu ufamy, po drugie szczera dyskusja. Ludzie cz?sto nie interesuj? si? tym co nosz?, i okulista widz?c ten brak zainteresowania i bezinteresowno?? dobiera takie soczewki jakie ma w ofercie, dlatego cieszy mnie istnienie takich forum, kt??re umo?liwiaj? dowiedzenie si? czego? na temat soczewek i wymienienie si? wra?eniami, poniewa? moim zdaniem dob??r soczewek to tak jak np. dob??r dobrej protezy lub te? np. nerki przy transplantacji, jest ich wiele rodzaj??w, ale nie wszystkie pasuj?, i specjalista powienien decydowa? co jest dla nas lepsze.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 31 marca 2008, 19:17

    Od trzech dni tak?e mam soczewki Proclear i musz? powiedzie?,?e komfort noszenia jest o niebo lepszy od Soflens 66 nurtuje mnie jednak takie pytanie, na soczewkach torycznych jest pewien znacznik - 3 pionowe kreski, co on oznacza? Czy przy soczewkach torycznych jest jakie? oznaczenie : g??ra- d????
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 marca 2008, 20:13

    Daisy pisze:3 pionowe kreski, co on oznacza? Czy przy soczewkach torycznych jest jakie? oznaczenie : g??ra- d????
    specjalista sprawdza rotacje i w przypadku odchylen zmienia odpowiednio os cylindra... dla uzytkownika nie jest to wyznacznik lewa/prawa strona
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 31 marca 2008, 21:43

    Czy to oznacza,?e oboj?tnie jak za?o?? soczewk? (nie chodzi mi o stron? lew? czy praw? soczewki, bo tu nie ma o czym dyskutowa?), to b?dzie dobrze i nie musz? si? martwi?,?e za?o?y?am j? "do g??ry nogami"?
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 31 marca 2008, 22:12

    Soczewki toryczne rotuj?, maj? sw??j pewien czas, podczas kt??rego si? uk?adaj? na oku, jak jest soczewka dobrze dobrana, to sobie porotuje i si? u?o?y i b?dzie ok, mo?esz j? sobie zak?ada? do g??ry nogami :).
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 marca 2008, 22:42

    Daisy pisze: to b?dzie dobrze i nie musz? si? martwi?,?e za?o?y?am j? "do g??ry nogami"?
    dokladnie... zakladaj jak chcesz, byle na wlasciwa strone... reszte juz zrobi sama - dobrze dobrana - soczewka kontaktowa
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 kwietnia 2008, 17:47

    Daisy, a lekarz ogl?da? Twoje oczy w tych soczewkach pod powi?kszeniem? Te kreski s? dla niego, ?eby sprawdzi?, czy o? jest dobrze dobrana. Tobie w niczym nie powinny przeszkadza? - ani pomaga? ;)
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 01 kwietnia 2008, 19:19

    Tobie w niczym nie powinny przeszkadza? - ani pomaga?
    - i tak rzeczywi?cie jest, zastanowi?o mnie jednak to, gdy? osoba kt??ra mi soczewki sprzedawa?a ([nazwa regulamin]) wspomnia?a,?e "optometrysta musi dok?adnie mi pokaza? jak zak?ada si? soczewki toryczne, bo soczewki te zak?ada si? inaczej, trzeba je odpowiednio ustawi?, ze sferycznymi to nie ma problemu, bo one uk?adaj? si? same". W gabinecie jednak nic takiego nie us?ysza?am. Oczywi?cie,?e po?o?enie soczewek na oku by?o dok?adnie sprawdzone. Przez ca?y czas jednak nurtowa?o mnie to pytanie : czy optometrysta czego? mi nie powiedzia?, czy pani za lad? mia?a marn? wiedz? w tej materii.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 kwietnia 2008, 19:21

    Daisy pisze:czy pani za lad? mia?a marn? wiedz? w tej materii.
    obstawiam na ta wersje... bo zakladanie dla uzytkownika nie ma sie ni jak do tego co opisalas - "faHowiec" mozna by rzec :D
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 kwietnia 2008, 11:11

    Tu mo?esz zobaczy? mniej wi?cej jak to dzia?a. Nie zwracaj uwagi na wszechobecne reklamy J&J.
ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość