ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Akomodacja w soczewkach kontaktowych dla osób w wieku 50+
  • ajp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 08 czerwca 2008, 16:43
    Lokalizacja: Stara Miosna

    Akomodacja w soczewkach kontaktowych dla osób w wieku 50+

    autor: ajp » 08 czerwca 2008, 17:22

    Witam,

    Jestem pierwszy raz na forum i pocz?tkuj?cy jako "nosiciel" szkie? kontaktowych - witam wszystkich i prosz? o ewentualne podzielenia si? informacjami. Lekarz do kt??rego poszed?em przy sklepie optycznym nie stwierdzi? ?adnych przeciwskaza? i przepisa? szk?a zwyczajne. W tym sklepie sprzedano mi zapas czterech par "miesi?cznych" soczewek Bescon NewGen. Nie znam si? na markach - cenowo daje si? wytrzyma?.

    Pierwsze kroki by?y b. trudne, mimo ?e lekarz mi pokaza? na innej soczewce jak w?o?y?, to powt??rzenie samemu w domu przysz?o mi z du?ym trudem. No ale teraz trzeciego dnia proces zak?adania-zdejmowania jako? zaczyna mi wychodzi?... Cho? soczewki po dotkni?ciu oka kochaj? si? odwraca? na drug? stron? (odwijaj? si? na palcu) i z du?? niech?ci? odchodz? od palca na oko.

    Chc? jednak zapyta? o co? inego. Mam ogromne k?opoty z widzeniem z bliska w soczewkach (obraz rozmazany). Jak jestem w okularach (zamiast soczewek) to nie ma tego efektu (praktycznie). Mruganie poprawia nieco wizj? ale na bardzo kr??tkao (sekunda, dwie).

    Czy akomodacja oka w soczewkach kontaktowych przebiega innaczej? Jako osoba w wieku ponad 50 lat oczywi?cie do kr??tkowzroczno?ci uzyska?em i k?opoty z bli?? ale w okularach nie s? one tak uci??liwe. Czy problem jest typowy dla os??b w moim wieku - tzn. praktycznie soczwki kontaktowe nie nadaj? si?? Czy mo?e zale?y to od producenta soczewek (teraz widz?, ?e to co mi sprzedano pochodzi od niezbyt popularnego u nas producenta korea?skiego - mo?e to po prostu badziewie?). A mo?e to kwestia "nauczenia oka"?

    Bardzo prosz? o opinie.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ajp, łącznie zmieniany 1 raz.
    rgds
    AJP
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 czerwca 2008, 17:42

    wysilek akomodacyjny w soczewkach ujemnych jest wiekszy niz w okularach, o czym bylo juz pisane na tym forum!
    Osoby z presbiopia beda prawdopodobnie musialy zaopatrzyc sie w okulary do czytania uwzgledniajace noszone soczewki - chyba ze takie zerkanie na bliskie odleglosci im nie przeszkadza, natomiast prawdopodobnie dluzsze czytanie: ksiazka prasa moze byc klopotliwe i bedzie
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość