ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Nietypowy problem z widzeniem w nowych okularach
  • Eligiusz N.
    Posty: 1
    Rejestracja: 10 października 2024, 11:30

    Nietypowy problem z widzeniem w nowych okularach

    autor: Eligiusz N. » 10 października 2024, 12:03

    Dzień dobry, przeszukiwałem internet celem znalezienia odpowiedzi na moje pytania niestety nic to nie dało więc postanowiłem tutaj napisać.
    Niecałe trzy miesiące temu odebrałem nowe okulary korekcyjne. Po dobie noszenia zgłosiłem się do salonu optycznego celem poprawienia zauszników, jednakże zgłosiłem także pewne problemy z widzeniem z którymi się wcześniej nie spotkałem (jest to moja czwarta albo piąta para). W okularach widzę perfekcyjnie jednakże tylko patrząc na wprost. Wystarczy, że odchylę nieznacznie głowę na bok lub w górę i tracę ostrość widzenia, dotyczy to obserwacji przedmiotów zarówno oddalonych jak i znajdujących się blisko mnie.
    Pracownica salonu wykonała pomiary na szkłach i wysłała okulary na reklamację. Po miesiącu odebrałem okulary z wymienionymi soczewkami. Zgłosiłem ten sam problem z widzeniem, tym razem Pan - optometrysta dokonał pomiarów na okularach oraz naprędce zbadał mi wzrok (zmierzył rozstaw oczu oraz sprawdził prawidłowość dobrania szkieł korzystając z uniwersalnych okularów próbnych). Stwierdził, że wszystko się zgadza dlatego nie zaleca kolejnej reklamacji, ale radzi ponosić okulary dłużej (2-3dni) i powinno się wszystko ustabilizować. Tak też uczyniłem, jednakże po dwóch tygodniach problem nie zniknął.
    Po kolejnej reklamacji i wymianie szkieł problem jest wciąż ten sam. W okularach próbnych wszystko widzę dobrze, ale w nich szkła są bardzo małe i uniemożliwia to spojrzenie pod większym kątem. Nie wiem w czym tkwi problem i optometrysta zdaje się też nie wie.
    Być może przydadzą się dane nowych soczewek dlatego je podaję:
    Jorg Optic SV Individual Platynowa Smart View
    OP: moc sf -3.00; moc cyl -0.50; oś 130,00; Pd 36,00; Wys.m. 28,0; Śr. 70,00
    OL: moc sf -2,75; moc cyl -0.50; oś 30,00; Pd 37,00; Wys.m. 28,0; Śr. 70,00
    Stare szkła: Rodenstock Superior Perfalit 1.50 Protect Balance 2
    OP: moc sf -2,5; moc cyl -0.50; oś 130,00
    OL: moc sf -2,5; moc cyl -0.50; oś 33,00
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości